Rodzaje wózków

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców, dlatego też wychodzimy Państwu naprzeciw, pomagając znaleźć w naszym asortymencie optymalne rozwiązanie. Podstawowym podziałem wózków dziecięcych jest ten na wózki głębokie, spacerowe, wielofunkcyjne oraz 3w1, które różnią się od siebie wyglądem, posiadanymi funkcjami oraz przeznaczeniem. Który wózek wybrać dla swojego malucha, by zapewnić mu komfort, bezpieczeństwo i jednocześnie ułatwić sobie codzienne życie?

Wózki głębokie – rozwiązania dla najmłodszych

Klasyczne, stosowane od dawien dawna wózki głębokie przeznaczone są do transportowania niemowląt. Ich charakterystycznymi elementami są gondola i budka, które chronią maluszka zarówno przed zmiennymi warunkami pogodowymi, jak i przed wypadnięciem. Nowoczesne produkty tego rodzaju wyposażone są w specjalne kosze lub kieszenie, w których można przewozić akcesoria do pielęgnacji oraz drobne przedmioty. Posiadają również wygodne systemy regulacji oparcia i kołyski, posiadają dużo miejsca, nie krępując ruchów dziecka, a do tego można je składać i rozkładać, co znacznie usprawnia ich transport na dużych odległościach. Bardzo interesującą funkcją głębokich wózków jest możliwość zastosowania gondoli jako kołyski, dlatego wybierając model tego typu, warto upewnić się, że daje on taką możliwość.

Wózki spacerowe – dla starszaków

Kiedy pociecha wyrasta z gondoli, czas rozejrzeć się za modelem spacerowym, w którym dziecko przewożone jest w pozycji siedzącej. Popularne "spacerówki" są otwarte z przodu, posiadają siedziska i podnóżki o regulowanej konstrukcji, a także specjalne pasy, zapewniające maluchowi bezpieczeństwo. Nowoczesne modele wyposażone są ponadto w dmuchane koła i blokujący je system hamulców, co usprawnia przemieszczanie się po trudnych nawierzchniach i zapewnia większe bezpieczeństwo. To pojazd idealny dla 2-3-latków poznających dopiero wielki świat.

Wózki 3w1 i wielofunkcyjne – dla każdego

W czasach rozwoju technologicznego i niebanalnych pomysłów, ułatwiających życie, nie mogło zabraknąć wózków wielofunkcyjnych, które łatwo dostosować do wieku szkraba oraz aktualnych zapotrzebowań. Ogromna popularność i fenomen tych wózków polega na tym, że mogą one pełnić rolę gondoli, spacerówki, a także fotelika lub nosidełka. Takie połączenie sprawia, że są bardzo wygodne w użytkowaniu dla opiekuna, a także zapewniają wygodę i bezpieczeństwo dziecku w każdych warunkach. Wielofunkcyjne wózki to często jednorazowy zakup dla rodzica – dzięki odłączanym i podłączanym elementom, regulowanym systemom, a także dużej wytrzymałości, "rosną wraz z dzieckiem", pozostając niezawodnymi przez długie lat.


Wybór należy do Państwa – my ze swojej strony pragniemy zapewnić, że korzystając z naszej oferty, niezależnie od podjętej decyzji co do rodzaju wózka, zaopatrzycie się Państwo w solidny i nowoczesny pojazd, dający komfort i bezpieczeństwo. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym.