Warto przeczytać

Wózki dziecięce

Czyli garść informacji czym się kierować przy zakupie wózka dla dzieci :

Wózek dziecięcy - jak sugeruje nazwa jest to wózek dla dziecka ale czy tylko? Trzeba postawić sobie pytanie dla kogo tak naprawdę kupujemy wózek.

Sprawą oczywistą jest, że najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo naszej pociechy jednak póki co to my jesteśmy "napędem" tych pojazdów i należało by też pomyśleć o własnej wygodzie. Wybór wózków jest na tyle duży, że przyprawia o zawrót głowy i osoba kupująca swój pierwszy wózek może mieć duże problemy z przewidzeniem który model spełni jej oczekiwanie. W tym celu kilka porad na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka.

1.Czy wózek będzie przewożony samochodem - istnieją różne szkoły zależne od pojemności bagażnika i zasobności portfela - duży wygodny wózek do długich spacerów w pobliżu miejsca zamieszkania oraz mniejszy składany typu parasolka do samochodu. W przypadku niemowlaków oczywiście parasolka nie wchodzi w grę ze względów bezpieczeństwa. Można też nabyć uniwersalny wielofunkcyjny wózek średniej wielkości nadający się do szybkiego złożenia i przewożenia w bagażniku.

2.Gdzie mieszkam - mieszkając w domku sprawa jest prostsza - nie trzeba wózka taszczyć po ciasnych schodach na 4 piętro . Tu postawmy na wygodę jazdy itp. Mieszkając w wielkiej płycie dokładnie sprawdźmy wagę wózka - każdy kilogram się liczy. Są dostępne wielofunkcyjne wózeczki modułowe - stelaż ze zdejmowaną gondolą, spacerówką lub fotelikiem samochodowym. W zależności co jest nam potrzebne a reszta po prostu zostaje w domu.

3.Gdzie wózek będzie najczęściej jeździł - tutaj zwróćmy uwagę na koła - osoby lubiące przejażdżki po lesie niech przemyślą sprawę zakupu wózka na dużych kołach, najlepiej pompowanych. W klasycznych konstrukcjach bez skrętnych kół komfort jazdy po wertepach jest najlepszy - to iście terenowe wózki. Natomiast trudniej się nimi manewruje np. w sklepie miedzy regałami. Są też dostępne wózki z dużymi kołami posiadające skrętne przednie osie - stanowią kompromis i będą dobrze się sprawować zarówno w terenie jak i na zakupach. Dla dociekliwych polecam opinie użytkowników na forach internetowych. Na ich podstawie skutecznie można właściwie dobrać wózeczek do własnych potrzeb - jak wiadomo życie samo weryfikuje czy dany model wózka zyskał uznanie i dlaczego